Inginer Construcții Germania

Ne marim echipa! Cu o experienta de peste 12 ani in piata de constructii din Romania si Germania, cautam colegi pentru pozitia de:

INGINER CONSTRUCTII CCI

Candidatul ideal:

  • Absolvent al Facultatii de Constructii Civile;
  • Experienta minim 5 ani ca sef de santier in Germania;
  • Disponibilitate pentru deplasare prelungita in Germania;
  • Cunostinte pachet MS Office, AutoCad;
  • Cunoasterea limbii germane;
  • Abilități foarte bune de relationare, persoana orientata spre munca in echipa;
  • Rezistenta la munca in conditii de stres cu multiple deadline-uri;
  • Persoana proactiva, organizata, cu capacitatea de a motiva personalul din subordine

Responsabilitati

  • Organizeaza lucrarile pe santier;
  • Verifica planurile de executie si propune solutii constructive pentru rezolvarea neconformitatilor identificate si tehnologii;
  • Intocmeste si verifica situatiile de lucrari, rapoarte de lucru etc.
  • Urmareste ca aprovizionarea cu materiale comandate sa se faca la timp si verifica existenta documentelor de calitate;
  • Raspunde pentru calitatea activitatii personalului aflat in subordine;
  • Repartizeaza lucrarile pe formatii de lucru sau echipe;
  • Urmareste si verifica activitatea muncitorilor din subordine;
  • Asigura indeplinirea normelor si mentinerea activitatii in graficul de lucru;
  • Aplica legislatia privind sanatatea si securitatea in munca, organizeaza efectuarea instructajului de protectie a muncii pentru personalul din subordine;
  • Asigura echipamentele de protectie si dispozitivele de securitate a Muncii;
  • Colaboreaza cu specialistii care activeaza in alte domenii pentru finalizarea constructiei;
  • Raporteaza periodic stadiul lucrarilor

Beneficii:

  • Pachet salarial atractiv;
  • Asigurarea cazarii in Germania;
  • Asigurare transport in/din Germania;
  • Asigurare transport de la locul de cazare la santier;
  • Posibilitatea desfasurarii activitatii intr-o firma in continua dezvoltare;
  • Posibilitatea de a calatorii intern si international

Pentru informatii suplimentare ne puteti contacta telefonic la numarul de telefon 0371 495 806 sau pe e-mail la adresa hr@aedificium.ro.